افزودنی‌های پلیمری

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

650 بازدید

افزودنی های پلیمری مواد شیمیایی هستند که به پلیمر پایه اضافه می شوند تا خواص مختلف پلیمر مانند فرآیند پذیری، افزایش طول عمر، کاهش اصطکاک یا سایر خواص فیزیکی و شیمیایی را بهبود بخشند. افزودنی پلیمری معمولاً به مقدار بسیار کم در تولید محصولات پلاستیکی و پلیمری استفاده می شود، اما همین مقدار کم تأثیر بسیار زیادی بر عملکرد و خواص پلیمرها و پلاستیک ها دارد. افزودنی های پلیمری گاهی به

پیگمنت ها

رنگدانه یک ماده رنگی نامحلول در آب است که برای رنگ کردن محصولات، ایجاد خواص محافظتی یا حتی ایجاد خواص مغناطیسی استفاده می شود. یکی از کاربردهای اصلی رنگدانه ها خاصیت رنگ دهی آنهاست.

رنگدانه ها ذاتا یک افزودنی پلیمری نیستند. اما هنگامی که یک مستربچ رنگی از آنها تهیه می شود، می توان آنها را به عنوان یک افزودنی پلیمری مشخص کرد. رنگدانه ها را می توان برای تغییر رنگ یک ماده پلیمری استفاده کرد که برای طیف وسیعی از محصولات پلاستیکی مفید است. با این حال، برخی از رنگدانه های رنگی می توانند حساسیت پلیمر را به واکنش های شیمیایی افزایش دهند. در چنین شرایطی انتخاب نوع رنگدانه رنگی مورد استفاده در فرآیند پلیمریزاسیون از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

مقالات مشابه

فایل ها را به اینجا بکشید
Max. file size: 128 MB.
    این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

    فایل ها را به اینجا بکشید
    Max. file size: 128 MB.
      این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .